F A L
 

Hangi ağaçtan düştünüz? Celtic astrolojisi ağaçlara dayanıyormuş. 
Ona göre doğduğunuz gün, hangi ağaçtan geldiğinizi ortaya çıkarıyor.

İşte tarihler ve özellikleriniz ...
23 - 31 Aralık : Elma Ağacı
01 - 11 Ocak : Köknar
12 - 24 Ocak : Karaağaç
25 Ocak - 3 Şubat : Selvi
04 - 08 Şubat : Kavak
09 - 18 Şubat : Sedir
19 - 28 Şubat : Çam
01 - 10 Mart : Salkımsöğüt
11 - 20 Mart : Ihlamur
21 Mart : Meşe
22 - 31 Mart : Fındık
01 - 10 Nisan : Üvez
11 - 20 Nisan : Akçaağaç
21 - 30 Nisan : Ceviz
01 - 14 Mayıs : Kavak
15 - 24 Mayıs : Kestane
25 Mayıs - 3 Haziran : Dışbudak
04 - 13 Haziran : Gürgen
14 - 23 Haziran : İncir
24 Haziran : Hus
25 Haziran - 4 Temmuz : Elma
05 - 14 Temmuz : Cam
15 - 25 Temmuz : Karaağaç
26 Temmuz - 4 Ağustos : Selvi
04 - 13 Ağustos : Kavak
14 - 23 Ağustos : Sedir
24 Ağustos - 2 Eylül : Çam
03 - 12 Eylül : Salkımsöğüt
13 - 22 Eylül : Ihlamur
23 Eylül : Zeytin
24 Eylül - 3 Ekim : Fındık
04 - 13 Ekim : Üvez
14 - 23 Ekim : Akçaağaç
24 Ekim - 11 Kasım : Ceviz
12 - 21 Kasım : Kestane
22 Kasım - 1 Aralık : Dışbudak
02 - 11 Aralık : Gürgen
12 - 21 Aralık : İncir
22 Aralık : Kayın
AÇIKLAMALAR
AKÇAAĞAÇ
Özgür zeka : Hayal gücü ve orijinalliklerle dolu hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenli, yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapısı vardır.  Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk  hayati biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever
CEVİZ
Tutku : Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardır. Sportiftir. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eştir. Çok zor beğenir. Sadece takdir eder. Çok kıskanç ve tutkuludur. Uyum  göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretir.
ÇAM

Titiz : Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edilebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir

DIŞBUDAK

Hırs : Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu, talepkar, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biri. Hırslı, akilli, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidir. Ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. İlişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır .

ELMA

Aşk : Cazibeli, fiziksel olarak dikkat çekici, etkileyici.. Hoş bir auraya sahip. Flörtüz ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bir tip. Sevmeye ve sevilmeye meraklı. Sadık ve hassas bir eş. Cömert. Bilimsel konulara yeteneği var. Bugün için yasar. Hayal gücü yüksek.

FINDIK

Olağanüstü  :  Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan, sosyal hayatta  aktif ve girişken hatta  dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik  durumu çabuk değişir.  Kaprisli bir aşıktır. Ama dürüst ve esine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

GÜRGEN

Zevk sahibi : Cool bir güzel. Dış  görünüşüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır.  Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak  ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez. Kararlarından da asla emin olmaz.

HUS

Esinlenme : Hayat dolu, etkileyici, elegan, arkadaş canlısı, gösterişten uzak, mütevazi, aşırılıklardan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve uygun ortamlar yaratır.

IHLAMUR

Şüphe  : Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır, tembelliği ve bencilliği hiç sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez.  Mızmızdır. Kıskanç fakat vefalıdır.

İNCİR

Hassasiyet  :  Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla  izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir baba ve hayvan severdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akilli ve pratiktir.

KARAAĞAÇ

Asil : Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerinde aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir  estir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır.

KAVAK

Tatminsiz : Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhattap olmasını sever. Çok secicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefik takılmayı sever. Ama her durumda güvenilebilir biridir. İlişkilerini de çok önemser.

KAYIN
Yaratıcılık : İyi bir zevki vardır. Görünüşe ve kendi görüntüsüne önem verir. Materyalisttik sayılır. Hayati ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fizikine dikkat eder.
KESTANE
Dürüstlük  : Alışılmadık bir güzelliği vardır ama insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisinde hassastır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.
KÖKNAR
Gizem : Sıra dışı bir zevki vardır. Sofistike ve kadirşinastır. Güzel olan her şeyi sever. Dik başlı, çabuk mood değiştiren, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazi olduğu  söylenemez. Hırslıdır. Memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı vardır.  Çünkü ona güvenebilirsiniz .
MEŞE
Cesaret : Sağlam yaradılışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu çok yoktur.  İsini şansa Bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir.
SALKIMSÖĞÜT

Melankoli : Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir.  Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zordur. Talepkardır. Sezgileri de kuvvetlidir.  Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir.

SEDİR
Güven : Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, sabırsız ve başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir. Tek ve gerçek aşkını bekler. Çabuk karar verir.
SELVİ
Sadakat : Güçlü, fiziksel olarak kaslı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdır. Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur. Ama sadıktır. Modu çabuk değişir. Kurallara boyun eğmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir.
ÜVEZ

Hassasiyet : Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi bir es olur ama çok zor affeder.

ZEYTİN

Erdem : Güneşi, sıcak havaları sever. Makul biridir. Kibar duyguları vardır. Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas, kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever.

Ana Sayfaya Dön